7. kolo, sobota 16.09.2023, 16:30

SK VTJ RAPID LiberecSlovan Frýdlant A

2:7 (0:3)

SK VTJ Rapid Liberec - Slovan Frýdlant A

V zápase s VTJ Rapid jsem nechtěli vůbec nic podcenit a trochu si zvednout střeleckou reputaci.

Rozhodčí: Švec Martin – Ďörď Mário, Klement Martin

Diváci: 80

Stadion: Tráva N.Ves u Lbc

Do utkání jsme vstoupili aktivně a snažili jsme se pressovat vysoko. To přineslo první ovoce už ve čtvrté minutě, kdy dojel brankáře Rydval a rozvlnil poprvé síť domácích. O 12 minut později bylo ještě veseleji. Rapid měl obrovské problémy s našimi rohovými kopy a jeden z nich využil Jindra Novák, který pohodlně uklízel na zadní tyči  propadlý míč do branky. To nebylo od tohoto hráče všechno. Ve 32. minutě krásně vybojoval míč při výstavbě Rapidu a poslal Rydvala  do otevřené obrany. Ten střelou k zadní tyči nedal golmanovi šanci a navýšil tak vedení na 3:0. Mohli jsme přidat i další góly, bohužel nám ale chyběl klid v zakončení. Domácí si vyracovali do poločasu jen jednu šanci, kterou Zajíček lapil.

Do druhého poločasu jsme nevstoupili dobře. Řekl bych možná i lehkovážně. Nejdřív nás potrestal Gschwentner, který si počkal na offsidove lajně a následně překonal nerozhodného Zajíčka. V 57. minutě stáhli domácí náš náskok na rozdíl jedinné branky. Propadli jsme ve středu pole a zpoza vápna vystřelil Pelinka. Skákavá střela propadla pod tělem Zajíčka a Rapid mohl slavit. Naštěstí však né na dlouho. V 64. minutě zahrál domácí obránce malou domů a rozhodčí nařídil nepřímý volný kop, který proměnil Stýbal. Následně jsme odskočili penaltou Jakuba Adamce. Vítr do plachet nám přinesli i střídající hráči - Kukla, Kozák, Buřita. První zmiňovaný se střelecky prosadil svojí obávanou hlavou při dlouhém autu na zadní tyč v 78. minutě. Poslední hřebíček do rakve Rapidu zatloukl z penalty Kuba Rydval po faulu na Kozáka a dovršil tak svůj Hattrick.

Jsme rádi, že jsme se konečně pořádně střelecky prosadili a teď už myšlenkami míříme do veletěžkého zápasu se silnou Skalicí na domácí půdě.

Slovan Frýdlant A:

Milan Bláha (trenér Slovanu Frýdlant): Přijeli jsme pro tři body a až na výpadek v úvodu druhého poločasu, kdy jsme soupeři dovolili snížit skóre jsme byli lepším týmem a těch branek mohlo být ve finále i více. Jsme spokojení, ale už myslíme na sobotní domácí utkání proti silné Skalici, kdy chceme doma konečně uspět. Cítíme, že domácím fanouškům po minulých zápasech něco dlužíme.