2. kolo, neděle 13.08.2023, 17:00

TJ Jiskra MachnínSlovan Frýdlant B

10:2 (4:2)

TJ Jiskra Machnín - Slovan Frýdlant B

První zápas sezóny okresního přeboru pro naše béčko se odehrál na velmi neoblíbeném hřišti soupeře, kterého jsme nedokázali již několik let porazit - Jiskra Machnín.

Rozhodčí: Vlček Miroslav – Gajdács Jan, Novák Kamil

Diváci: 60

Stadion: Tráva Machnín

Béčko se už před zápasem potýkalo s několika absencemi, kdy stoper Peml slavil svatbu svého dvojčate, brankáře Němce skolily horečky, stejně jako nejběhavěhšího hráče týmu Heinzla. Od začátku zápasu byly tyto absence znát, hned v 6. minutě se domácí ujali vedení, kdy domácí Souček využil své příležitosti - 1:0. Frýdlantští se snažili se zápasem něco udělat a zdálo se, že se jim to daří, lehce přebrali otěže zápasu a vytvářeli si dobré příležitosti, které však končili ve finální nebo předfinální části. V 17. minutě přišla nejspíše nejzásadnější chvíle celého zápasu, domácí útočník ve snaze dohrát svou šanci srazil frýdlantského brankáře v celkem zbytečném souboji. Brankář Mauer si z tohoto souboje odnesl zranění žeber a celý zbytek zápasu se v bráně spíše trápil. Ve 25. minutě domácí zahrávali roh, z těchto situací domací hrozí vždy když u nich hrajeme a to se potvrdilo i tentokrát, balon si našel stoper German a hlavou se nemýlil - 2:0. Hostující Frýdlant na toto reagoval velkou snahou, která ve 35. minutě vedle ke snížení stavu, na dobrý balon za obranu si naběhl agilní Buřita, který zakončoval na zadní tyč, tuto střelu gólman vyrazil, ale dobře zareagoval mladík Ptáček, který doklepl do prázdné brány - 1:2. Radost ze snížení stavu netrvala příliš dlouho, hned ve 37. minutě domácí potrestali nedůslednost v obraně, kdy se sám před brankářem objevil Stanislav Bárta, který se nemýlil. A pokračoval nezdar hostujícího Frýdlantu pokračoval, ve 44. minutě se do šance dostal domácí Šebek, který obranu svou silou zlobil celý zápas. Svou šanci využil a zvýšil tak náskok svého týmu - 4:1. Jiskřičku naděje vykřesal dobře hrající Buřita, který se ve 45. minutě postavil k rozehrávce rohového kopu, který poslal rovnou na bránu a balon skončil v síti - 4:2.

Gól takzvaně do šatny vzbudil naděje Frýdlantu v obrat, ale druhý poločas nezačal zrovna podle představ, hned v 53. minutě se do další šance dostal Šebek, který zvýšil - 5:2. To absolutně ukončilo všechny snahy Slovanu a celá hra se sesypala jako domeček z karet a na hřišti už byl pouze jeden tým a to tým domácích. V 59. minutě zvýšil náskok domácích Souček - 6:2. A domácí pokračovali ve své aktivitě, v 71. minutě zvýšil Křivský - 7:2. Slovan se nezmohl ani na kloudnou šanci a tak se snažili alespoň o střely z větší vzdálenosti, které však neměli šanci na úspěch. A tak trestali domácí a zvyšovali tak svůj náskok. V 78., 80. a 90. minutě dokončili utrpení třemi góly postupně Štork, Zbořil a Šaroun a stanovili tak konečné skóre na 10:2.

Tato ostuda v prvním zápase sezóny je snad jedním z nejhorších výsledků našeho béčka v posledních několika letech. V tomto zápase nejde najít žádného hráče, který by byl hodnocen pozitivně. Největší kaňkou zápasu je však zranění jediného gólmana dorostu Mauera. Každopádně bychom se tímto chtěli omluvit všem fanouškům frýdlantského fotbalu za tento velmi ostudný výsledek a výkon a doufáme, že příští víkend vše napravíme v zápase s Doubím, které hostíme v sobotu na našem hřišti od 14:00 hod.