Rozjetý vlak Béčka nezastavil ani Machnín!

Rozhodčí: Bukvička Dušan – Rympler Roman, Balda Benjamin

Diváci: 60

Stadion: Tráva Frýdlant

Dalším soupeřem naší rezervy byl Machnín, se kterým jsme si vzhledem ke špatnému stavu jejich hřiště vyměnili pořadatelství, takže jsme odehráli zápas na domácí půdě.
Hned ve 4. minutě byla nebezpečná akce hostí, u našeho velkého vápna si míč narazili Vlk a Křivský, čím se dostali za naši obranu, přišla okamžitě dobře mířená střela nahoru, ale náš brankář Brožík vytáhl krásný zákrok a míč vyráží nad branku. O 2 minuty později jsme i my dali o sobě vědět. Buřita na velkém vápně soupeře přihrává Heinzlovi do křídelního prostoru, ten okamžitě posílá centr na úroveň penalty, kde nejvýše vyskočil Kolka, který hlavičkuje, ale míč letí těsně nad branku. Postupně s přibývajícími minutami postupně vypalujeme oldiesku z krve a dostáváme se do tempa, máme více ze hry. Ve 38. minutě získává na středu hřiště míč Mauer, kličkou se uvolní od soupeře a posílá výstavní ulicí míč Fakovi do křídla, který si to namířil přímo k bráně a s přehledem proměňuje, 1:0. Hned ve 40. minutě Mauer vybojoval míč, ihned přihrává Kozákovi, ten zatáhnul směrem k bráně soupeře, tam se snaží přihrát nabíhajícímu Kolkovi, jenže přihrávka se nepovedla a tak byla soupeřem vypíchnuta přímo k Buřitovi, který číhal z druhé vlny. Ten neváhá, střílí, ale bohužel těsně vedle branky hostí. Zvyšujeme tlak, do konce poločasu jsme si vytvořili další šance, ale žádná nevedla k přímému ohrožení branky Machnína.
Druhý poločas jsme začali perfektně. Ve 48. minutě Fako v souboji vybojoval míč na křídle, hned si narazil s Kozákem, čímž se dostal na hranici velkého vápna, tam udělá kličku obránci a svou střelou k zadní tyči zvyšuje náš náskok na 2:0. V 50. minutě přeci jen dal Machnín o sobě vědět. Zbytečně ztrácíme míč na naší půlce, následuje přihrávka za naši obranu, kterou si zpracoval útočník hostí Černý, ten běží osamocený na naši bránu, volí střelu, která šla naštěstí nad. O 4 minuty později měl šanci opět Machnín. Zbořil dostává přihrávku do vápna, obtočil se kolem naší obrany a okamžitě střílí, jenže brankář Brožík pohotově míč vyráží nahoru nad sebe, naštěstí se stačil zorientovat Pleskač a míč před dopadem na zem odkopává do bezpečí. V 58. minutě jsme zase my dostali chuť předvést nějakou akci, přesněji Fako přihrávkou z našeho velkého vápna posílá do brejku Kozáka, ten zatáhne až před brankaře soupeře, kde přihrává zpět Fakovi, který rovnou pálí, ale bohužel nad břevno Poláčkovi svatyně. O 5 minut později v 63. minutě se vydal dopředu Peml, který od rohového praporku posílá centr do vápna, kde svádí osobní souboj Kubát, který nakonec přihrává Schmidtovi stojícího na úrovni velkého vápna. Schmidt volí střelu, která končí v brance a my vedeme 3:0. V 76. minutě ztrácíme míč u velkého vápna, přichází přihrávka do křídla na Vlka, ten centruje do vápna, kde si našel prostor Chomout a ten z první proměňuje. Naše rezerva dostala gól po 269 minutách. Po tomto inkasovaném gólu nastala naprosto stejná situace, jako v derby s Višňovou. Přesto, že vedeme 3:1, se náš tým změnil k nepoznání. Nemáme naprosto nic, jsme neustále pod tlakem, který vygradoval v 87. minutě. Vlk posílá po křídle Křivskýho, ten centruje míč do vápna přímo na Pičmana a ten jednodušu snižuje na 3:2. Klid nám dala až akce v 90. minutě. Soupeř vhazuje aut do našeho vápna, naše obrana vyhlavičkovala míč na Kolku, který byl hlídám pouze jedním stoperem, který mu rychlostně vůbec nestíhal a tak z toho byl samostatný únik, který Kolka výborně vyřešil jednoduchou kličkou brankařovi a dovezl míč až do brány, 4:2. Zápas byl poté ihned ukončen.
Béčko nám předvedlo sice hezký fotbal, ale vykřičníkem je okamžitá změna k horšímu po inkasovaném gólu. Poslední minuty byly docela o nervy, hlavně po zkušenostech ze zápasu s Višňovou. Chceme poděkovat také fanouškům, kteří byli po celý průběh zápasu slyšet a byli tzv. 12. hráčem na place! Příští zápas máme dohrávku netradičně ve středu, kde přivítáme Rozstání, které je momentálně na 4. místě tabulky.

Slovan Frýdlant B:

M. Stýbal (trenér Slovanu Frýdlant): Nedělní utkání s Machnínem se po vzájemné dohodě odehrálo na domácí půdě místo výjezdu k soupeři, s ohledem na sobotní zábavu, která ve Frýdlantě proběhla jsme tuto změnu velmi přivítali. Utkání se však od začátku neslo unaveným tempem, kdy na našich borcích bylo vidět, že nejsou ve své nejlepší formě, ale naštěstí jsme soupeře nepouštěli příliš do šancí a byli jsme to spíše my, kdo hrozil. Hodně nás trápila koncovka a už to vypadalo, že nedáme gól z ničeho. Naštěstí smůlu protrhl před poločasem Fako. Druhý poločas jsme začali dobře, kdy Fako dal hned z kraje druhý gól, následně jsme odskočili na 3:0 a poté to začalo připomínat zápas s Višňovou B, soupeř začal být aktivnější a dotáhl na rozdíl jediné branky a poté do 90. minuty tlačili a hnali se za vyrovnáním. Tečku za dramatickou koncovkou udělal Kolka, který využil otevřené obrany soupeře a zpečetil na 4:2.