22. kolo, pátek 10.05.2024, 17:30

TJ Jiskra MimoňSlovan Frýdlant U17

8:4 (6:2)
Redakce |

TJ Jiskra Mimoň - Slovan Frýdlant U17

Náš dorost tentokrát padl vysoko 8:4.

Rozhodčí: Adam Václav

Diváci: 150

Stadion: Tráva Mimoň

Komentář

V pátek 10.5. jsme zajížděli na horkou půdu do Mimoně, která byla na pátém místě a na jaře ještě neprohrála. 
Museli jsme se obejít opět bez gólmanů, takže do brány se postavil obránce Berky. 
Hned v 5.minutě jsme inkasovali. Domácí hráč se protáhl přes asi čtyři obránce podél brankové čáry a předložil před bránu Němcovi a ten uklízel do prázdné. 1:0. 
Směrem dopředu jsme byli aktivní a snažili se rychlým přechodem a poměrně častou střelbou prosadit. Bohužel nás sráželi individuální chyby a soupeř nás do otevřený obrany trestal téměř pokaždé. V 15. minutě už bylo 2:0. V 18.min jsme po akci Ptáčka po křídle snížili Rulcem - 2:1. Nadechovali jsme se k náporu jenomže za tři minuty na druhé straně dostali domácí šanci kopat pokutový kop, který proměnili. 3:1.
Poté domácí využili nekoncentrovanosti v naší obraně a z dalších tří šancí poměrně hladce zvýšili skóre na 6:1 v minutách 26., 34., 35. Do šatny ještě vykřesal naději dnes výborně hrající Honza Fako dalekonosnou střelou a snížil na 6:2.
Do druhé poloviny utkání šel do brány další obránce a to Karel Kaplet. Berkymu se první poločas hrůzy vůbec nepovedl.. 
Do druhé půle jsme nastoupili aktivně a během asi tři minut jsme v 62. a 64.min Ptáčkem a Fakem se vrátili do zápasu a ještě jsme nastřelili břevno. 
Bohužel v 69.min si vybral hodně slabou chvilku i ,, gólman" Kaplet, který po rohu nikým neatakovaný uklidil centr sám do brány. To už byl bohužel poslední hřebíček do rakve. Za čtyři minuty domácí ještě zvýšili na konečných 8:4.

Ohlasy

Slovan Frýdlant U17:

J. Kubát (trenér Slovanu Frýdlant):
No, co na to říct. Směrem dopředu to nebylo špatný, bohužel vzadu tragédie. Jsem rád, že někdo vzal zodpovědnost na sebe a vlezl si do brány, ale je to bohužel znát, když nikdy nechytal. Chyběli nám oba gólmani, s čímž se potýkáme celé jaro... Samozřejmě k tomu přidáme i špatné bránění a je z toho výsledek jaký je. Teď si dáme víkend volno a pak nás čekají poslední dva zápasy. Chceme uhájit top 3.

FK Velké Hamry - Slovan Frýdlant A

Tentokrát jsme vyrazili do Velkých Hamrů, které jsou na 3. místě tabulky. Zázrak se bohužel nekonal.

FK Krásná Studánka - Slovan Frýdlant B

Naše rezerva porazila poslední Krásnou Studánku a získala velmi důležité 3 body k záchraně v Okresním přeboru.

Sportovní klub S.K. RASPENAVA - Slovan Frýdlant C

Bohužel v druhém kole nadstavby jsme podlehli Raspenavě.