Tentokrát nám to Višňová vrátila a v derby U17 jsme podlehli vysoko 8:2.

Rozhodčí: Smoleňák Jakub

Diváci: 60

Stadion: Tráva Višňová

Dorost při sobotním dopoledni zavítal na hřiště největšího rivala a to do Višňové.
Přetrvávající problémy na golmanském postu měl opět vyřešit Kuba Maleček, který se jediný z hráčů v poli nebojí vzít zodpovědnost do vlastních rukou i když není brankář.
Vstup do utkání nám hrubě nevyšel kdy po prvních 25 minutách svítilo na tabuli skóre 4:0, nedůsledná obrana Kubovi Malečkovi v bráně vůbec nepomáhala a Kuba si sám nevybral zrovna nejšťastnější den. Postupně se trefili Zavřel, Džurba a dvakrát Nepomiashchiy a se zápasem bylo téměř hotovo. Frýdlantští se nezmohli na nic a Višňová dominovala ve všech aspektech hry.
Naši ojedinělou šanci v zápase ve 30. minutě proměnil Ptáček, který tak vykřesal jiskřčku naděje a snížil na 4:1.
Na to ale dobře zareagoval domácí tým, který ještě do poločasu zvýšil na 5:1 zásluhou Horáčka.
O poločasové přestávce přišla výměna “brankářů”, kdy místo Malečka oblékl rukavice Kaplet a ve druhém poločase dostali prostor hráči z lavičky a v jednu chvíli se na hřišti objevilo 5 starších žáků. Hra se opticky vyrovnala, ale Višňová v klidu kontrolovala hru a trestala naši nedůslednost. V 52. minutě se trefil Plůta, který tak zvýšil na 6:1. O fotbalovou parádu se postaral frýdlantský Fako, který v 60. minutě zkusil štěstí z rohového kopu a vyšlo mu to tak, jak chtěl a upravil skóre na 6:2.
To však na průběhu hry bohužel nic nezměnilo a dále vynikala Višňová, která do konce utkání vstřelila ještě dva góly a to konkrétně v 75. minutě Čermák a v 83. minutě dovršil hattrick Nepomiashchiy a skóre se tak zastavilo na ostudných 8:2.

Slovan Frýdlant U17:

M. Bláha (trenér Slovanu Frýdlant): Celou jarní část sezóny nás trápí brankařský post a myslím, že to i dost ovlivňuje výkon a snahu celého týmu. Bez brankáře se prostě hrát moc nedá, a když tým po prvních 25 minutách prohrává 4:0, tak se z toho těžko dostává. To ale samozřejmě neomlouvá tento ostudný výsledek a to jak k tomu hráči přistupují celou jarní část. Příští víkend nás čeká poslední zapás sezóny s Hrádkem nad Nisou, který je hodně fotbalový a nás tak nečeká vůbec nic lehkého.

Druhá letní posila: Martyn Ral

Zkušený polský brankář posílí naše A mužstvo.

První letní posila: Pavel Mauer

Talentovaný středopolař se rozhodnul vrátit ze Slovanu Liberec zpět domů do Slovanu Frýdlant.

FK Košťálov - Slovan Frýdlant A

Z posledního zápasu v sezóně si odvážíme 3 body, což znamená, že jsme skončili celkově 9. v tabulce.