11. kolo, neděle 15.10.2023, 15:30

TJ JISKRA VišňováSlovan Frýdlant A

1:1 (0:1)

TJ Jiskra Višňová - Slovan Frýdlant A

Ostře sledované derby dvou velkých rivalů a sousedů v tabulce se odehrálo tuto neděli ve Višňové a nabídlo celkem zajímavou podívanou. Zápasu nechyběla parádní divácká kulisa. Jako vždy se na hřišti jiskřilo a Slovan si z horké půdy odvezl cenný bod po remíze 1:1.

Rozhodčí: Bohata Antonín – Hanousek Karel, Švec Martin

Diváci: 600

Stadion: Tráva Višňová

Do utkání jsme nastoupili jen bez zraněného Kobra a Míry Kukly. Od prvního hvizdu bylo utkání vyhrocené na obou stranách. Byl to z počátku spíše boj o každý metr hřiště. Okolo 10. minuty jsme se dostali do velkých problémů, kdy se Coufal dopustil faulu ve vápně po autovém vhazování a byla odpískána penalta. Míče se ujmul Michálek a míč naštěstí napálil jen do levé tyče Zajíčkovy svatyně. To nás nakoplo a začali jsme přidávat na obrátkách. My se snažili hrát po stranách a domácí hrozila z brejků. Višňová měla ještě dvě velmi dobré standartní situace, které zůstaly neproměněny, a tak přišel trest. Z dlouhého odvráceného autu Kuby Štrbáka se dostal míč k Rydvalovi, který si to nasměřoval do vápna, kde byl faulován Milanem Bláhou a byla z toho penalta pro Frýdlant. Míče se chopil Adamec a chladnokrevně proměnil. Do kabin jsme tak šli za stavu 0:1

Druhou půli jsme začali dobře a byli jsme mírně lepším týmem. Do pohody nás dostal v 55. minutě Bednář, který nesmyslně dohrál souboj u lajny a musel se přesunout do sprch. Početná převaha nám ale dlouho nevydržela. Nejdříve náš náskok mohl navýšit Rydval, který bohužel trefil jen boční síť. Následně se druhého faulu dopustil právě Rydval a vyfasoval taktéž druhou žlutou kartu a následně červenou. Domácí nakopávali jeden dlouhý míč za druhým a snažili se dosáhnout vyrovnání. To se jim také podařilo, když se v 73. minutě obtočil Michálek okolo Jelínka a míč poslal k levé tyči. Dále se odehrával úporný boj až do konce zápasu, ale další branky ani větší šance už utkání nepřineslo. Červenou kartu vyfasoval ještě Němec za nesportovní chování a v 91. minutě také Michálek za nadávky na rozhodčího. Podali jsme bojovný výkon, kde nikdo nic nevypustil. Škoda jen, že se nám lépe nedařily standartní situace, ze kterých jsme celou sezónu těžili.

Velké DÍKY patří především naším fanouškům, kteří nás hnali za vítězstvím a byli naším dalším hráčem. Troufnu si tvrdit, že se vyrovnali těm domácím a zaslouží si určitě velkou pochvalu.

V dalším zápase přivítáme velmi kvalitní tým rezervy Velkých Hamrů a nečeká nás absolutně nic lehkého.

Slovan Frýdlant A:

M. Bláha (trenér Slovanu Frýdlant): V kontextu celého utkání považuji remízu za spravedlivý výsledek. Velmi dobrá návštěva viděla bojovné utkání, kterému nechyběli emoce, pokutové kopy na obou stranách a dokonce čtyři červené karty. Kluky chci pochválit za bojovnost a nasazení. V sobotu nás v domácím prostředí čeká další těžký soupeř, a to rezerva Velkých Hamrů.