21. kolo, sobota 20.04.2024, 17:00

TJ Jiskra Vratislavice nad NisouSlovan Frýdlant B

1:3 (0:0)
Redakce |

TJ Jiskra Vratislavice nad Nisou - Slovan Frýdlant B

Naše rezervala si připsala po dlouhé době vítězství a tak veze domů velmi důležité 3 body!

Rozhodčí: Stýbal Luboš – Lexa František, Samšiňák Josef

Diváci: 50

Stadion: Tráva Vratislavice

Komentář

Béčko zajíždělo na horkou půdu do Vratislavic. Sice posíleno o Adamce, který si díky dopolednímu zápasu našeho Áčka ve Skalici odpykal poslední zápas za červenou kartu z Chrastavy, ale za to bez gólmana, a tak se musel do brány postavit sám trenér Tomášek. A jak se později ukázalo, byl to klíčový faktor celého zápasu. 
Domácí Vraťák byl od začátku zápasu aktivnějším týmem, měli více míč na svých kopačkách, ale paradoxně mohlo jít do vedení naše béčko, ale jindy spolehlivý exekutor penalt Adamec trestuhodně selhal a ani netrefil bránu. Skóre se ani neměnilo po několika šancích domácích, které ale všechny dokázal Tomášek zneškodnit. Naopak další velkou šanci měl Ptáček, který už měl před sebou v bráně pouze bránícího hráče, ale i to bylo moc a nedokázal tuto příležitost využít a ještě dokázal založit brejk, který naštěstí opět ztroskotal na skvělým Tomáškovi. Poločas byl tedy 0:0. 
Začátek druhé půle se nesl v duchu toho prvního, až do 58’, kdy se Ptáček dostal ze strany do vápna, zpětnou přihrávkou našel Buřitu a ten otevřel skóre zápasu - 0:1. Poté se hra vyrovnala, domácí znervózněli a béčko začlo věřit, že by ze zápasu mohly být nějaké body. Bohužel v 72’ si Fako s Adamcem domluvili svůj vlastní signál při rozehrání rohového kopu, borci z Vraťáku ho zachytili, šli do brejku do otevřený obrany a srovnali na 1:1. Naštěstí ale v 77’ Fako odčinil svoji “asistenci” a vrátil vedení našemu béčku tečovanou a trochu šťastnou střelou - 1:2. Poté se přežilo pár klinických smrtí díky až neuvěřitelným zákrokům Tomáška, který musel jít po zápase na dopingovou kontrolu a k překvapení všech dopadla negativně a Tomášek byl čistej. Příkladem bojovnosti a snahy udržet skore byl i 50 metrový sprint Honzy Buřity (!) v 85' utkání. Pojistku na 1:3 přidal Ptáček, který konečně prolomil trápení. Překvapivé a velmi důležité 3 body, které jsou zároveň i prvními na jaře, pro naše trápící se béčko. 

Za týden bude potřeba minimálně stejná dávka štěstí, nasazení a bojovnosti, neboť přijedou nepříjemný Rynoltice.

FK Velké Hamry - Slovan Frýdlant A

Tentokrát jsme vyrazili do Velkých Hamrů, které jsou na 3. místě tabulky. Zázrak se bohužel nekonal.

FK Krásná Studánka - Slovan Frýdlant B

Naše rezerva porazila poslední Krásnou Studánku a získala velmi důležité 3 body k záchraně v Okresním přeboru.

Sportovní klub S.K. RASPENAVA - Slovan Frýdlant C

Bohužel v druhém kole nadstavby jsme podlehli Raspenavě.