Vstup do sezóny nám naší záloze nevyšel.

Rozhodčí: Karlík Jiří – Bukvička Dušan, Rympler Roman

Diváci: 50

Stadion: Tráva

Na první zápas sezóny jsme jeli do Vratislavic nad Nisou, které v minulém ročníku skončili na 6. místě, takže jsme věděli, že to nebude jednoduchý zápas.

Od začátku zápasu dlouhou dobu byla hra spíše na středu hřiště, bez vyložených šancí. První naše pořádná akce byla v 15. minutě, kde Fako poslal do běhu po lajně Ptáčka, který byl ve vápně faulován a byl písknut pokutový kop. Toho se ujal Stříteský, který s přehledem poslal míč do protipohybu brankáře a proměňuje, vedeme 0:1. Po vstřeleném gólu jako by soupeř ožil. Hned v 17. minutě vyslali nebezpečnou střelu z úrovně vápna, naštěstí těsně minula branku. O 2 minuty později v 19. minutě jsme už takové štěstí neměli. Vratislavický křídelník upaluje po levé straně směrem k brance, snažíme se ho zastavit i za cenu faulu, ale podařilo se mu přihrát na střed, kde využil nepozornosti naší obrany Smolík a přesnou střelou na zadní tyč vyrovnává na 1:1. Začalo velmi silně pršet, což se podepsalo na hře. Bohužel se nešťastně ve vápně střetli naši hráči, brankář Brožík a záložník Šena. Několik minut to vypadalo, že budeme muset střídat brankáře, náhradního jsme neměli, ale nakonec se hecnul a pokračoval dál v zápase. Nadále se hraje vyrovnaný zápas, my se snažíme dostat za obranu ulicemi do běhu, ale žádná akce nevede ke gólu. Ve 37. minutě šly Vratislavice do nebezpečného brejku, kde jsme ztratili míč na půlce a Šidák běží přímo na bránu. Náš obránce Peml se ho snaží zastavit skluzem, ale nepovedlo se. Naštěstí výborně chytající Brožík jeho šanci vychytal a drží vyrovnané skóre. Obecně začínáme tahat za kratší provaz. My jsme do konce poločasu měli už jen jednu akci, kde Fako centruje do vápna míč, ale Stříteský jen o pár centimetrů mine míč. Naopak Vratislavice ve 45. minutě z přímého kopu trefují naše břevno a rozhodčí ukončuje poločas.

Druhý poločas navázal na první, moc jsme ze hry neměli. Až do 55. minuty jsme se prakticky nedostali za půlku a byli jsme pod tlakem. V 56. minutě odkopáváme od brány, přichází v tomto zápase už tradičně špatné zpracování a ztráta míče na půlce, čehož soupeř využil a po centru do vápna zvyšuje skóre Vratislavický hráč Pyvovar. Po vstřeleném gólu už to byl zmar. Neustálá ztráta míče, nevytvoření pořádné akce, naopak neustálé nahrávky za obranu od Vratislavic. Naštěstí jsme měli v bráně dnes dobře chytajícího Brožíka, který i přes své zranění chytil minimálně 3 samostatné úniky soupeře. Bohužel na další v podstatě samostatný nájezd v 63. minutě už byl krátký a tak Šidák zvyšuje na 3:1. Naše obrana byla totálně rozhozená. Vlastně až 5 minut před koncem jsme měli šanci, kterou začal Mauer. Sám si obehrál 2 hráče a přihrává Coufalovi, který střílí, bohužel brankář vyráží na roh. Z rohu jsme dostali akorát znovu brejk, ale Brožík chytá. Rozhodčí ukončuje zápas.

Slovan Frýdlant B:

M. Stýbal (trenér Slovanu Frýdlant): Nedělní úvodní kolo ve Vratislavicích nám nevyšlo podle představ. Začátek utkání vypadal slibně, kdy se do šance dostával Ptáček, který byl faulovaný a penaltu suverénně proměnil Stříteský. Následně se spustil hustý déšť, při kterém došlo ke srážce našeho brankáře a kapitána Šeny, který musel být střídán a od té doby se naše hra rozpadla a už to bylo pouze čekání na gól. Chvílemi to vypadalo, že nám i docházejí síly, což pramení z toho, že hráči příliš netrénují. Příští týden nás čeká Doubí, tak doufám, že výkon před domácím publikem bude o poznání lepší a zabojujeme o první body sezóny.