Béčko si opět pořádně zastřílelo a vyhrálo vysoko 0:6.

Rozhodčí: Bukvička Dušan – Koutecký Dominik, Rympler Roman

Diváci: 70

Stadion: Tráva

Naše Béčko v rámci 9. kola jelo do Vesce a po minulém vysokém vítězství bylo už před zápasem při chuti a na place to bylo znát. Už v 6. minutě jdeme do vedení 0:1. Suk na křídle dává přihrávku Mauerovi, ten se rozhlédl a centruje do vápna na Stříteského, který hlavou proměňuje a dává gól. Obecně v prvních 15 minutách se hrál poměrně vyrovnaný zápas, Vesec možná více kombinací, ale nijak zvlášť naši bránu neohrožoval. V 16. minutě mohl Fako navýšit vedení, kde po výkopu od brány rovnou za obranu soupeře se dostal do úniku, střílí na zadní, ale těsně mine branku. O 2 minuty později máme další velkou šanci. Buřita na středu hřiště přihrává Kolkovi, který si to namířil rovnou k bráně, střílí z velkého vápna, ale opět těsně vedle. Je vidět, že začínáme mít více ze hry. To se potvrdilo o další 2 minuty, kde Stříteský krásnou ulicí přihrává do náběhu Fakovi, ten zatáhne po křídle, dává centr před bránu přímo na Kolku, který střelou k zadní tyči navyšuje na 0:2. Hned ve 22. minutě jsme opět zahrozili. Stříteský vybojoval míč na středu, okamžitě přihrává Kolkovi, ten si kličkou připravuje pozici a rovnou střílí z 20 metrů, jenže brankář domácích Němec vyráží, Kolka to zkouší na druhý pokus, ale rána už šla vedle. Poté na chvilku náš tlak přestal a hrálo se mezi vápny prakticky bez šance. Jenže ve 30. minutě vhazujeme dlouhý aut do vápna, kdo jiný než Štrbák, Buřita prodlužuje na druhou stranu vápna, kde byl osamocený Fako, který střílí z první a trefuje, 0:3. Od této chvíle začínáme mít snad ve všech parametrech navrch, Vesec si do poločasu nevytvořil slibnou šanci. To my naopak ve 40. minutě jdeme do brejku, Suk po lajně přihrává Kolkovi, který mu míč vrací, přichází střela, ale opět jen těsně mine branku soupeře. Končí první poločas, který byl z naší strany velmi slušný a dobře naladěni vstupujeme do druhého. Celý druhý poločas až na 2 střely Vesce ke konci utkání jsme hráli jen my, vlastně většinu času se hrálo na polovině domácích a náš brankář Votava moc práce neměl, stejně tak stoper Štrbák, který hrál „posledního“. V 53. minutě Kolka odvedl všechnu práci sám. Atakuje obránce s míčem, který vybojuje, ihned si to namíří na bránu a střelou zvyšuje na 0:4. O 4 minuty později po sérii přihrávek má míč Fako, který si troufnul na střelu z 25 metrů, měla i velkou razanci, ale tentokrát brankář domácích Němec vyráží nad. Za další 2 minuty Fako kope přímý kop, opět velmi tvrdá rána, ale bohužel brankář opět vyráží na roh. Ten si bere na starost znovu Fako (velmi dobrá 5 minutovka z jeho strany), svým centrem nachází ve vápně Buřitu a ten hlavou zvyšuje na 0:5. Soupeř už vypouští souboje a jak jsme zmínili, je pro něj těžké se dostat vůbec na naši půlku. V 67. minutě Krišal má šanci jako přes kopírák z 53. minuty, ale mine branku. V 72. minutě je na míči Mauer, který u velkého vápna obehraje 2 obránce, namíří si to do malého vápna, tam přihrává Špačkovi, čímž se domácí brankář dostal mimo hru a tak Špaček pálí, bohužel pouze trefuje obránce stojícího u brankové čáry. Fako si řekl, že mu dnes 1 gól nestačí a tak v 88. minutě dostává míč na křídlo, tam vyhraje sprintový souboj, míří na bránu a dává dnes 2. gól. Rozhodčí ihned v 90. minutě bez nastavení ukončuje utkání.

Béčko nám předvedlo pořádný fotbal, nebyly to jen nakopávané míče, ale snažilo se kombinovat, užít si hru. Za poslední 2 zápasy má skóre 14:0 a to tu dlouho nebylo, jestli vůbec. Všichni v týmu odvedli dobrou práci a nikdo vyloženě nechyboval. Příští zápas doma přivítáme Rozstání, které je momentálně na 3. místě tabulky a tam to už tak jednoznačné nebude. Pokud předvedeme stejný výkon, můžeme pomýšlet na další body.

Slovan Frýdlant B:

M. Stýbal (trenér Slovanu Frýdlant): Odehráli jsme utkání, které pro nás v tabulce znamenalo dost v boji o případnou záchranu, protože Vesec je na posledním místě tabulky a tímto vítězstvím jsme od nich odskočili. Zápas se hrál na velmi těžkém terénu, tak jsme hráli jednoduchý fotbal, který nemusel být úplně líbiví pro oko diváka, ale vyšlo nám to skvěle a kluci zápas odmakali do konce i za stavu, který by mohl svádět k menšímu tempu, pochvalu zaslouží všichni, ale vyzdvihl bych hlavně výkony Schmidta, Kolky a Faka, kteří hráli skvěle.

FC Lomnice nad Popelkou - Slovan Frýdlant A

Áčko bohužel i přes sympatický výkon přijíždí z Lomnice s prázdnou.

TJ Jiskra Dolní Řasnice - Slovan Frýdlant C

Céčko bohužel nestačilo na lídra tabulky.

Slovan Frýdlant A - TJ JISKRA Višňová

Áčko absolutně nezvládlo derby a po našem hrozném výkonu nás Višňová porazila 0:4.