Béčko přišlo v posledních minutách o bod...

Rozhodčí: Bedrník Josef – Volejník Vítězslav, Otta Šimon

Diváci: 70

Stadion: Tráva

Béčko tentokrát jelo do Stráže nad Nisou. Klub, který postoupil z III. třídy, takže jsme doufali v nějaký ten bod. Od začátku zápasu se hrál rychlý fotbal nahoru a dolu, na okres až překvapivé tempo. V 10. minutě jsme měli první velkou šanci. Fako dostává ulicí u míč do běhu za obranu a běží s obráncem na zádech na bránu. Na druhé straně mu asistuje zcela volný Schmidt. Fako se přesto rozhodl pro střelu, ale brankář Horan vyráží. V 17. minutě jsme dostali možnost přímého kopu z cca 20 metrů, míče se zhostil Fako. Jeho střela měla dostatečnou razanci, dobře mířená k zadní tyči, ale brankář jen tak tak svým zákrokem míč vyráží. Vzápětí má šanci Stráž, hráč domácích Myslivec střílí ne moc razantní střelu, Brožík se rozhodl míč spíš vyrazit, bohužel však přímo na kopačky Kaprase, který byl zcela osamocený a ten se už nemýlil a posílá Stráž do vedení 1:0. Ve 28. minutě nám pořádně zatrnulo. Hráč domácích Liebscher dostává míč na hranici našeho velkého vápna, naši 2 obránci se ho snažili blokovat, ale marně a on tak střílí velmi prudkou střelu na naši bránu, naštěstí letěla těsna nad. Ve 37. minutě kopeme další přímý kop ze 30 metrů. Tentokrát si ho bere na starost Suk. Ten krásně prostřeluje zeď, brankář domácích míč musí kvůli tvrdé střele míč pouze vyrážet. Odražený balon se dostal přímo k našemu hráči Válkovi, ten okamžitě opět pálí, ale jen do tyče a míč poté putuje k rohovému kopu. Celý první poločas byl jinak vyrovnaný, my byli lehce aktivnějším týmem.

Začíná druhý poločas, který prakticky navázal na první. Ve 48. minutě dostává asi 5 metrů od velkého vápna domácích Schmidt. Seběhli se na něj rovnou 3 hráči domácích, ale svými kličkami a triky se Schmidt dokázal uvolnit, zakončuje, ale bohužel střela má malou razanci a tak pro brankáře domácích to nebyla žádná práce. V 60. minutě dostávámě opět možnost přímého kopu ze 30 metrů. Míče se ujímá opět Suk. Ten střílí velmi prudkou střelu, kterou tečoval Ištok, brankář Horan už nedokázal na teč reagoval a míč končí v síti Stráže, vyrovnáváme na 1:1. V 65. minutě domácí hází dlouhý aut do vápna, naši obránci vybojovali míč a okamžitě dlouhým výkopem posílají dopředu, kde byl připravený na půlce Suk. Míč přeskočil obránce domácích a tak Suk běží sám na brankáře. Ve správný moment střílí, ale brankář domácích předvedl hokejový zákrok a tak nohou na poslední chvíli míč vyráží. Od této chvíle ale začalo tempo z obou stran upadat, naopak velmi mnoho přerušení, ať už faulů, křeče, kde domácí museli ošetřit svého hráče, což zabralo skoro 5 minut, dlouhé dohady s rozhodčíma, kteří předváděli velmi slabý výkon. V 89. minutě domácí mají k dispozici rohový kop. Míč se dostává do vápna, kde je velmi hustá skrumáž hráčů. Vyrážíme míč na úroveň půlkruhu a v ten moment byl faulován náš stoper Pleskač, který spadnul na zem. Rozhodčí však je úplně bez rakce, čehož využil Oberreiter a střílí a dává gól. Nastalo velké dohadování a naprosto nepochopitelné jednání rozhodčího, který v momentu faulu dokonce koukal jak chce domácích hráč střílet, místo, aby si všímal soubojů. Gól uznal a my tak prohráváme 2:1.

Naše rezerva nehrála špatný zápas, ale je fakt, že několik hráčů se úplně dneska nechytlo. Remíza by byla spravedlivějším výsledkem. Příští týden přivítáme už na zrekonstruovaném stadionu tým z Nového Město pod Smrkem.

Slovan Frýdlant B:

J. Kubát (trenér Slovanu Frýdlant): Ze Stráže si nevezeme ani bod. První poločas jsme byli lepším týmem a snažili se dostat jako první do vedení. Bohužel do vedení se dostali domácí, kdy po dalekonosné střele gólmanovi vypadl balón a domácí hráč poté dorazil do sítě. Vypracovali jsme si asi tři gólovky, ale ani jednu neproměnili. Druhý poločas pokračoval stejně, ale nakonec jsme se v 60' dočkali vyrovnání Sukem. Poté se hra srovnala. Domácí jsme do gólovek příliš nepouštěli a naopak jsme třikrát měli na kopačkách vedoucí gól. A když už se schylovalo k remíze, domácí po rohovém kopu a odraženém balónu střelou z dvaceti metrů do šibenice strhli vítězství na svou stranu. Co na to říct. Je to kruté ale je to fotbal. Potřebovat šest šancí na jednoho góla je prostě moc. Stejně jako před týdnem s Kostelem jsme se o body připravili neefektivitou v zakončení