19. kolo, sobota 06.04.2024, 16:30

TJ Spartak ChrastavaSlovan Frýdlant A

4:0 (1:0)

TJ Spartak Chrastava - Slovan Frýdlant A

I přes zlepšení našeho výkonu jsme nestačili na tým z Chrastavy a odvážíme si prohru 4:0.

Rozhodčí: Havel Tomáš – Šťastný Vít, Kořínek Lukáš

Diváci: 120

Stadion: Tráva Chrastava

Utkání v Chrastsvě se nám vůbec nevydařilo a domácímu celku jsme podlehli 4:0.
Na začátku zápasu jsme měli více ze hry my. Dobře jsme kombinovali a napadali. Dožadovali jsme se i penalty na Mazánka, ale marně. Následně se blýskl dobrou střelou Rydval. Poté se začala hra vyrovnávat. I domácí měli své šance. Jednu z nich bravurním zákrokem zneškodnil Zajíček. Pak ale přišla 44. minuta. Chrastava zahrávala roh, který přizvedl Coufal a míč propadl až k volnému Dušánkovi, který si ve změti těl dokázal poradit. Do šaten se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí. Po poločase to byl opět vyrovnaný fotbal. Velkou šanci měl Mazánek, který se ocitnul tváří v tvář golmanovi Plechatému, kterému udělal kličku a následně se vyhnal ze střeleckého úhlu a nakonec golman domácích stačil šanci zneškodnit. Neměnný stav vydržel až do 68. minuty, kdy volný kop propadnul celým vápnem až na zadní tyč, kde se pohodlně prosadil Šorsák. V 80. Minutě se opět prosadili domácí, když útočník domácích chytře pustil autové vhazování za sebe na rozběhnutého záložníka, který předložil míč do vápna a Bednář se nemýlil. Pohár hořkosti jsme si vypili až do dna. V závěru zápasu se zranil Filip Šindelář, který si přetrhl achilovku a čeká ho tak dlouhá rekonvalescence. Následně Mazánek zavinil penaltu, kterou bezpečně proměnil Jelínek a z frustrace se nechal vyloučit Adamec za velmi nepěkný faul z frustrace.
Výsledkově ani herně se nám nedaří. Jsme v situaci, kdy už musíme naplno bodovat. Přišli jsme o další hráče a v této sezóně nás už nečeká nic lehkého. Musíme se semknout a začít pořádně bojovat. O víkendu hostíme VTJ Rapid, který pomalu vystrkuje růžky.

Slovan Frýdlant A:

M.Bláha (trenér Slovanu Frýdlant): Výsledek vypadá hrozivě, ale my neodehráli úplně špatné utkání. Dnes rozhodl důraz ve vápnech, my jsme dostali hrozně laciné první dva góly po standardních situacích a naopak své velké šance jsme trestuhodně zahazovali. Navíc se nám vážně zranil (přetržená achillova šlacha) náš klíčový hráč Filip Šindelář, kterému bych touto cestou chtěl popřát brzké uzdravení. V závěru jsme dostali i zbytečnou červenou kartu, která pramenila z frustrace z výsledku a z výkonu hlavního sudího Havla. Příští sobotu tedy budeme řešit hned několik absencí, přesto musíme v domácím prostředí proti VTJ Rapid bodovat naplno.