5. kolo, neděle 03.09.2023, 17:00

TJ TATRAN Bílý Kostel nad NisouSlovan Frýdlant B

3:2 (2:1)

TJ TATRAN Bílý Kostel nad Nisou B - Slovan Frýdlant B

Frýdlantské béčko zajíždělo po domácí prohře v derby k zápasu s rezervou Bílého Kostela, které před zápasem mělo pouze jeden bod, tudíž se očekával vyrovnaný souboj na hřišti, kde se Frýdlantu příliš nedaří.

Rozhodčí: Proche Matěj – Bretšnajdr Aleš, Gajdács Jan

Diváci: 80

Stadion: Tráva B. Kostel

Již před zápasem se řešilo, zda k zápasu vůbec dojde, jelikož hřiště v Bílém Kostele nebylo v příliš dobré kondici. Domácí hrát chtěli a tak nechali rozhodčího aby posoudil stav hřiště a ten dal zápasu zelenou.

Vstup do utkání lépe zvládl tým Slovanu, už v 8. minutě si Stýbal narazil se Schmidtem, který pohotově přiklepl prvnímu jmenovanému, který v samostatném úniku střelou na zadní tyč nedal brankáři domácích žádnou šanci - 0:1. Frýdlant se postupně vytrácel ze hry, hostujícím týmu příliš nechutnalo hřiště a styl hry Bílého Kostela, kteří měli obrovské výhody v osobních soubojích, na středu hrající Mauer byl o tři hlavy menší a zhruba o 40 kg lehčí než jeho sok. Obranná trojice Frýdlantu Manych, Kaplet, Tichý měla v součtu nižší věk než nejzkušenější hráč Bílého Kostela a legenda Slovanu Liberec Libor Janáček.
Nezkušenost byla znát hlavně v soubojích ve středu hřišti, čehož využil ve 20. minutě Vik a vyrovnal tak stav zápasu - 1:1. Poté ve 28. minutě přišlo zranění stopera Kapleta, který s bolestí stehna odstoupil ze hřiště a než Slovan stihl připravit střídání tak obdržel další branku středem hřiště, střelcem domácích se stal Karásek - 2:1. Frýdlant se snažil o vyrovnání, šance přicházely hlavně po stranách hřiště, kde měl Slovan rychlostní převahu, ale žádnou šanci nebyli schopni dotáhnout do úspěšného konce, jak je již známo pokud netrefíš bránu, nemůžeš dát gól. Domácí si do konce poločasu již taky nedokázali vytvořit nic co by překvapilo dobře chytajícího Němce a tak se odcházelo na poločasovou přestávku při jednogólovém vedení domácího celku.

Ve druhém poločase bylo již hřiště ve velmi špatném stavu a to rozhodně více svědčilo domácímu celku, který byl schopen vyhrávat souboje, sbírat odražené balony a mít tak herní převahu. Frýdlant se snažil hrozit alespoň z jednoduše nakopnutých balónů do stran, ale opět bez většího úspěchu. Bílý Kostel do druhého poločasu oživil levou stranu hřiště, přišel tam totiž Lochman, který svou rychlostí a šikovností dělal velké starosti. Nakonec domácí celek dokázal v 78. minutě navýšit svůj náskok, kdy si na pěkný centr ze strany naskočil Dušek a hlavou z malého vápna nedal Němcovi žádnou šanci - 3:1. V 90. minutě přišla chvíle frýdlantské budoucnosti, 16letý Manych našel 16letého Ptáčka, který krásnou střelou na zadní tyč korigovat skóre na konečných 3:2.