8. kolo, neděle 24.09.2023, 10:00

TJ TATRAN Bílý Kostel nad NisouSlovan Frýdlant U17

0:5 (0:2)

TJ TATRAN Bílý Kostel nad Nisou - Slovan Frýdlant U17

V druhém venkovním utkaní sezóny se naši dorostenci představili na hřišti Bílého Kostela, kde je čekal těžký terén a důrazný soupeř.

Rozhodčí: Šnýdl Radovan

Diváci: 50

Stadion: Tráva B. Kostel

Od začátku zápasu naši kluci ale prokazovali větší fotbalovou kvalitu a tlačili se dopředu. Poprvé v sezóně nastoupil i náš klenot Saša Sršeň, který spolu s kapitánem Ptáčkem a útočníkem Gondou zatápěli domácí obraně. Již v sedmé minutě jsme otevřeli skóre zápasu. Fako rychle vhozeným autem našel za obranou Matěje Ptáčka, který se v samostatném úniku nemýlil a poslal náš tým do vedení. O pár minut později vstřelil branku Sam Gonda, pro ofsajd ale branka nebyla uznána. Soupeř si moc šancí nevytvořil ale hrozil hlavně ze standardek.  Hlavičku domácího hráče vytěsnil na břevno Matěj Mauer. 21. minuta a 0:2! Saša Sršeň se nejlépe zorientoval ve vápně připravil si balón na levačku a tvrdou střelou nedal gólmanovi hostí šanci. Do konce poločasu jsme soupeře tlačili, ale branku nepřidali. Začátek druhého poločasu se nám povedl náramně. Nejdříve se v 47. minutě trefil Sršeň a o 3 minuty později Ptáček. Náš tlak pokračoval a v 58. minutě to bylo již 5:0. Maxim Berky si naběhl na rohový kop na zadní tyč a prostřelil hostujícího brankáře. Poté jsme malinko polevili a šance měl také soupeř. Nejdříve Matěj Mauer vychytal samostatný nájezd a poté vytáhl na rohový kop střelu zpoza vápna. Další gól jsme pak již bohužel nepřidali. Dalekonosné projektily Sršně a Pavla Mauera skončily na brankové konstrukci. Z Kostela si tak odvážíme tři body za vysokou výhru 0:5.

Slovan Frýdlant U17:

J. Vocásek (trenér Slovanu Frýdlant): Skvělé vítězství po velmi dobrém výkonu. Věděli jsme, že v Kostele to nebude jednoduché, ale kluci od začátku makali a šli za vítězstvím. Super je i další nula vzadu, obrana v čele s Nimou Manychem až na pár chybiček pracovala výborně. Každopádně skvělý týmový výkon, od kterého se musíme odrazit do dalších dvou utkání, kdy nás čeká silný Hrádek a potom Studánka.