25. kolo, sobota 18.05.2024, 10:30

FK Velké HamrySlovan Frýdlant A

4:0 (1:0)

FK Velké Hamry - Slovan Frýdlant A

Tentokrát jsme vyrazili do Velkých Hamrů, které jsou na 3. místě tabulky. Zázrak se bohužel nekonal.

Rozhodčí: Smoleňák Jakub – Trojan Michal, Nagy Zdeněk

Diváci: 40

Stadion: Tráva V. Hamry

Do Velkých Hamrů jsme jeli s taktikou důsledně bránit a zkusit hrozit z protiútoků.
Zápas začal v režii domácích, kteří dobře kombinovali. My drželi obranný blok, do kterého se domácí těžko dostávali. První velkou šanci měl Vosecký, který při snaze lobnout brankáře Němce minul. Paradoxně jsme v první půli měli více šancí z rychlých přechodů. Dvakrát únik po straně nedokázal vyřešit Capulič, Láďa Kobr netrefil z první odkrytou branku při špatné rozehrávce branáře a jednu šanci spálil také Mazánek. Domácí nás za to také potrestali. Ztrátu ve středu hřiště a rychlé přenesení na levou stranu dobře vyřešil Drozen, který si to ze strany namířil do pokutového území, kde byl faulován Marianem Kobrem. Vosecký pokutový kop s přehledem proměnil.
Po změně stran zápas pokračoval v podobném režimu až do 56. minuty, kdy nikým nehlídaný Javůrek vystřelil zpoza vápna na branku a bylo to 2:0. Naše výpady už nebyly tak nebezpečné a domácí začali plně kontrolovat hru. Po pěkné akci ze strany se trefil rybičkou znovu Vosecký a bylo to 3:0. Poslední trefu obstaral opět Javůrek po chybě Štrbáka. Herní projev nebyl rozhodně tak špatný jako konečný výsledek, ale na to se nehraje. Opět bez bodu a teď v azylu přivítáme ambiciózní Hrádek v Novém Městě pod Smrkem.

Slovan Frýdlant A:

M. Bláha (trenér Slovanu Frýdlant): My jsme odehráli velmi slušný první poločas, domácí sice byli více na balónu, ale do šancí jsme je nepouštěli a naopak jsme hrozili z rychlých protiútoků. Bohužel jsme ani jeden nedokázali dotáhnout do gólového konce a sami nabídli domácím penaltu po jednoduché ztrátě míče ve středu pole. Hned na startu druhé půle jsme mohli po rohovém kopu srovnat stav, bohužel v koncovce se na jaře trápíme. No a když domácí zhruba po hodině hry navýšili skóre laciným gólem po střele ze střední vzdálenosti bylo o osudu utkání víceméně rozhodnuto. Závěr utkání pak již patřil jednoznačně domácím, kteří ukázali svou kvalitu a efektivitu v zakončení. Příští týden hostíme v azylu v Novém Městě Slovan Hrádek nad Nisou, který bojuje o postup do divize, tedy další těžký soupeř.

Druhá letní posila: Martyn Ral

Zkušený polský brankář posílí naše A mužstvo.

První letní posila: Pavel Mauer

Talentovaný středopolař se rozhodnul vrátit ze Slovanu Liberec zpět domů do Slovanu Frýdlant.

FK Košťálov - Slovan Frýdlant A

Z posledního zápasu v sezóně si odvážíme 3 body, což znamená, že jsme skončili celkově 9. v tabulce.